Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2026
- Gearkasse Man.
- Brændstof Diesel
- Km 1.500 Km
- Cc 1997Cc
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Transit Custom |
| Variant | 300 L2H1 2,0 EcoBlue Trend 136HK Van 6g |
| Kilometer | 1.500 Km |
| Registreringsdato | 21/01/2026 |
| Gearkasse | Man. |
| Motor størrelse | 1997 Cc |
| Modeltype | Van |
| Farve | Chrome Blue |
| Gear | 6 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | C |
| Brændstof | Diesel |
| Brændstofforbrug km/l | 16.4 |
| Totalvægt | 3025 kg |
| Længde | 5450 cm |
| Bredde | 2275 cm |
| Højde | 1981 cm |
| Nummerplade | EP83197 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Varebil |
| Reference | 5307980 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2800 kg |
Beskrivelse
⚡ Den helt nye Ford Transit Custom 300L2 H1 (Lang model) 2, 0 EcoBlue Trend klar til omgående levering⚡
⭐Highlights⭐ ➜ Den lange model ➜ Venstre skydedør - skydedør i begge sider ➜ anhængertræk til 2.500 kg ➜ All weather helårsdæk monteret ➜ 12v stik i varerum ➜ Led forlygter ➜ LED lamper i varerummet ➜ 12V stik i varerummet ➜ Crome blue metal ➜ SYNC 4 downloader automatisk Ford Power-Up-softwareopdateringer og installerer dem, når bilen er slukket. ➜ 5G modem, så du kan se en masse data fra bilen på din telefon ➜ Stor 13" touch farveskærm ➜ Nøglefri startknap ➜ Fuld LED forlygter ➜ Vejkrydsassistent via Kamera ➜ Lane Keeping System ➜ Træthedsregistrering ➜ Skiltegenkendelse og Wrong Way Alert ➜ Fartpilot & intelligent fartbegrænsning ➜ Varme i førersæde & yderste passagersæde ➜ Oliefyr/motorkabinevarmer med timer ➜ Klimaanlæg/Automatisk Aircondition ➜ Bakkamera med retningsvisning ➜ Elektrisk håndbremse ➜ Dæktrykssensorer, se dæktryk på telefonen ➜ Parkeringssensorer for & bag ➜ Navigation via apple carplay & android auto ➜ Automatisk nødbremsesystem ➜ Varme i forrude
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, justerbar lændestøtte, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, træk, helårshjul, tågelygter, led kørelys, tagræling, el-sidespejle, fuld led forlygter, nøglefri tænding, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, automatisk start/stop, varme i rat, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, internet, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, db. airbags, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Motor: 2, 0 EcoBlue 136 HK Dieselmotor
Husk - vi tager din brugte bil i bytte.
Vi tilbyder tilmed en af landets skarpeste finansieringsløsninger, med virkelig attraktive renter. Vi tilpasser løsningen til dine behov og din økonomi med eller uden udbetaling.
Vi kan træffes på telefon: 30514071 [email protected]
Forbehold for tastefejl.
Velkommen til Karvil Biler.
Kontakt info: Brian Mikkelsen 30514071
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.09.00-17.30
Lørdag efter aftale
Søn kl.11.00-16.00
Om os
Vi er en af landets ældste automobilforhandlere og hos Karvil får du mere end den bedste købsoplevelse.
Du kan forvente de bedste brugtbiler i forretningerne, som er sorteret specielt af vores dedikerede team. Du kan forvente ærlig rådgivning når du handler hos os.
Ford Transit Custom 300 L2H1 2,0 EcoBlue Trend 136HK Van 6g
Pris 279.200 Kr
Ekskl. moms